ZITU odteraz nájdete na dvoch adresách v Bratislave.  

Vyšetrenie

Nielen vy, ale aj váš zrak si u nás v ZITE zaslúži špeciálnu pozornosť. Priamo v optike si naň posvietia skúsení optometristi tými najmodernejšími prístrojmi. Počas približne 40-minútového vyšetrenia vám okrem zrakovej ostrosti či hĺbkového videnia skontrolujeme aj suchosť očí a ich tlak.

Optika zita Optika zita
Rýchly prehľad stránky: Prečo je dobré nechať si zrak vyšetriť? Ako vyšetrenie prebieha? Čo môžeme počas vyšetrenia odhaliť? Ako sa na vyšetrenie pripraviť? Aký je rozdiel medzi vyšetrením u očného lekára a optometristom v očnej optike?

Prečo je dobré nechať si
zrak vyšetriť?

Náš zrak sa mení a vývíja – závisí od veku, ale aj od podmienok, v akých pracujeme a žijeme. Preto je dobré ho minimálne raz za dva roky skontrolovať.

Ako vyšetrenie
prebieha?

Je pre nás dôležité, aby ste sa u nás po celý čas cítili ako v bavlnke – aj pri vyšetrení zraku našim optometristom.

*Cena vyšetrenia je 40 €.

Čo môžeme odhaliť
počas vyšetrenia?

Ako sa pripraviť na
vyšetrenie?

Veronika

Ak ste doteraz nosili okuliare, prineste si ich na vyšetrenie so sebou. Poslúžia nám na porovnanie vašich doterajších dioptrií.


V prípade, že nosíte kontaktné šošovky, prosíme vás, aby ste ich mali mimo očí aspoň 4 hodiny pred začiatkom vyšetrenia. Ich používanie pred vyšetrením môže totiž skresľovať výsledky merania, čomu by sme sa radi vyhli.

Aký je rozdiel medzi
vyšetrením u očného lekára a
optometristom v očnej optike?

Calendar

Aj keď sa obaja venujú našim očiam, každý z nich je odborníkom na niečo iné.

Správna korekcia zraku a jeho funkčnosť je doménou optometristov.

Špecialistov, ktorí na základe presných meraní korigujú zrak tak, aby ste lepšie videli. V prípade, že náš optometrista odhalí počas vyšetrenia vážnejšiu zrakovú vadu, neváha a posiela vás priamo k očnému lekárovi. Zo zásady tiež platí, že optometristi môžu vyšetriť zrak iba osobám starším ako 16 rokov. Mladistvých môže vyšetriť iba očný lekár.

Očný lekár sa na oko oproti optometristovi pozerá zoširoka – pomáha pri všetkých chorobách spojených s anatómiou či patológiou oka a rieši jeho komplexné zdravie.