Návšteva našej optiky je naďalej na objednávku. Viac info tu.

O nás

ZITA je moja mama

Týmito slovami vždy začínam príbeh o našej optike. Moja mama je očná optička a jej profesionalita, ľudskosť a dobro z nej robia tak silnú značku, že by bolo zbytočné tvoriť niečo nové, umelé. No predsa len sme chceli priniesť nový pohľad na to, ako má vyzerať moderná optika.

Spoznajte ZITU

Zita

optička a optometristka - osvedčená odborníčka na zrak aj na dušu

Daniel

principál - hlavný vizionár a človek, ktorý ZITU kormidluje vpred

Katka

kurátor a spojka našich značiek - hľadá a vyberá to najkrajšie zo sveta optiky

ĽUDKA

optička – to, čo vám pristane má v hneď v oku

DANIEL (BORIS)

optik – vždy kráča v ústrety vašej spokojnosti

JANKO

optik – s kľudom a úsmevom prijme každú výzvu

Veronika

optička a optometristka - odborná kapacita v teórii aj v praxi. Raz vidí, niekoľkokrát premeria.

MATEJ

univerzálny hráč - vie nielen vymyslieť ale aj urobiť. Nepozná nedá sa.

ZUZKA

marketing - stará sa o to, aby ste o nás vedeli a počuli

PAULA

hlas našej optiky - doslova skrášľuje obsah a pozná odpoveď na každú otázku.

HAJDI

optička - šikovná za brusom aj na predajni

Napísali o nás

Náš manifest

Wellness v optike

Chceme, aby ste návštevu u nás brali ako príjemný zážitok, porovnateľný s návštevou wellnessu či špičkového hotela, kde o vás bude skvelo postarané. Najväčšou odmenou je pre nás spokojný zákazník, ktorý odchádza šťastný, lebo vidí a vyzerá lepšie ako predtým.

To najkrajšie zo sveta

Naša selekcia rámov pochádza od nezávislých značiek či malých rodinných manufaktúr, ktoré kladú dôraz na ručnú prácu, kvalitné materiály a jedinečný, no stále nositeľný dizajn. Väčšinou ich objavujeme na optických veľtrhoch, no pri tých najšmrcovnejších sa nebojíme osloviť ani neznámeho elegána v uliciach Paríža či Milána.

Každá tvár má svoj typ

Menšie, užšie, robustnejšie, asymetrické, no aj na také, ktorým sa vraj okuliare nehodia. V ZITE si vďaka viac ako 20 rokom skúseností trúfame povedať, že nájdeme okuliare komukoľvek. Vieme dobre odhadnúť, čo ktorej tvári sadne, aj čo sa komu hodí. Skrátka, nájdeme vám okuliare, aké si skutočne zaslúžite, spôsobom, aký si zamilujete. Na vás potom ostáva to najťažšie - vybrať si.

Všetko pod jednou strechou

Od vyšetrenia, cez výber okuliarov až po odborný zábrus skiel či akúkoľvek potrebnú opravu. ZITA je fullservisová očná optika s vlastným vybavením a špičkovými prístrojmi, vďaka ktorým vieme dokonale zmerať zrak, no i minimalizovať dobu dodania hotových okuliarov.

Veríme v doživotný servis

Sme presvedčení, že naša služba nákupom nekončí. V ZITE ste vítaní kedykoľvek, keď nás budete vy či vaše okuliare potrebovať.

Kedy ste si naposledy nechali zmerať zrak?

Objednať sa na vyšetrenie zraku Viac o vyšetrení zraku

V ZITE nájdete viac ako 1200 starostlivo vybraných rámov od 30+ nezávislých značiek a rodinných manufaktúr, prevažne z Európy. Značky do nášho portfólia starostlivo vyberáme a s mnohými z nich máme nadštandardné, ba priam až rodinné vzťahy. Alfou a omegou nášho výberu je ručná práca, špičkové materiály a jedinečný, stále však komfortný dizajn.

{{ brand.name }}

{{ activeBrand.description }}

ZITA na Živnostenskej

Prevádzka

Živnostenská 4
811 06 Bratislava
Slovensko

Pondelok – Piatok

9:00 – 19:00

Sobota

9:00 – 16:00

Nedeľa

Oddychujeme

Prvú ZITU nájdete v Živnodome, v tesnej blízkosti centra mesta. ZITU sme tu s láskou otvorili v novembri 2017, no Živnodom tu bol dávno pred nami. Vznikol v 30. rokoch 20. storočia ako jedna z najväčších a najmodernejších stavieb Bratislavy tej doby.

V stopách Le Corbusiera

Architektom bol Klement Šilinger, ktorého architektonický štýl najskôr charakterizovala monumentálnosť, farebnosť a množstvo ornamentov, no po roku 1925 sa začal čím viac prikláňať k čistému funkcionalizmu, kde forma nasledovala funkciu a nič nebolo navyše. Svojimi prácami tak nadviazal na tvorbu francúzskeho architekta Le Corbusiera či talianskeho vizionára Piera Luigi Nerviho.

Tak sa stalo aj s jeho návrhom, ktorý v roku 1929 zvíťazil v architektonickej súťaži vypísanej na Živnostenský dom. Na území dvoch námestí, Senného a Obilného trhu (dnešná Vysoká ulica a Kollárovo námestie), Šilinger vytvoril jedinečný Živnodom. Obsahoval živnostenské prevádzkárne a kancelárie, reštauráciu, kaviareň, obchody, 76 komfortných bytov a sálu s hľadiskom pre 552 osôb, pôvodne určenú na schôdze a filmové predstavenia (nachádzalo sa tu ľudové kino Alfa), ktoré ešte v priebehu stavby zmenili na divadlo.

Kvôli Živnodomu Šilinger tiež vytvoril novú uličku, prepájajúcu Vysokú ulicu s Kollárovým námestím. A práve v tejto uličke dnes nájdete našu ZITU.

V hlavnej úlohe: čistý dizajn a pekné rámy

O jeho podobu sa postarali naši kamaráti z ateliéru GRAU – Andrej Olah s Filipom Marčákom. Navrhli ho minimalisticky, s dôrazom na detaily a tak, aby vynikli najmä samotné rámy okuliarov. Aj keď sme o tom v tom čase nevedeli, architektonickým stvárnením sme v jej podstate nadviazali na krásnu prácu Klementa Šilingera.